[code:1][/code:1]

Tuesday, April 18, 2006

آوارگی هموطنان لرستانی و قدرت نمایی در خلیج فارس

پیشنهاد: یکی از دوستان وبلاگ نویس پیشنهاد جالبی کرده که می خواستم نظر دوستان رو در این زمینه بدونم؟ ایشون پیشنهاد کردن که وبلاگ نویس ها تا 15 اردیبهشت ماه کمکهای مادی رو برای هموطنان زلزله زده لرستانی جمع آوری کنن تا در این روز وبلاگ نویسانی که میتونن در روز 15 اردیبهشت در بروجرد حضور داشته باشن کمکهای دیگر وبلاگ نویسهای همشهریشون و وبلاگ نویسهایی که نمیوتنن به بروجرد بیان رو جمع کنن تا علاوه بر کمک به کوکان لرستانی، فرصتی برای آشنایی بیشتر وبلاگ نویسها با هم پیش بیاد.
به نظر بنده که پیشنهاد جالبی به نظر میرسه ولی خوب چند مورد باید بررسی بشه که در این مورد هم دوستان لرستانی (بروجردی) باید به کمکمون بیان:
- محل و ساعت مشخصی در بروجرد باید برای جمع شدنمون تعیین بشه.
- نوع کمکهایی که در این موقع سال برای زلزله زده ها مفیدتر.
- شماره حسابی تعیین بشه که دوستان شهرهای دور که نمیتونن بیان کمکهاشون رو به این حساب واریز کنن.
- باید فکری برای تهیه بلیط برگشت عصر همون روز بشه.
- و موارد دیگه ای که شما باید یادآوری کنید و یا حتی برای موارد فوق راه حلی دارید پیشنهاد بدین.
ضمنا احتمالا بعضی از دوستان بگن که تو بروجرد نگیرنمون یا مشکلی برامون پیش نیاد که در این مورد هم باید گفت که هدف ما کمک به هموطنان زلزله زده لرستانیه و هیچکسی هم نمیتونه جلوی این کار رو بگیره. در ضمن اگر قضیه بروجرد رفتنمون جدی بشه، شخصا با خبرگزاری ها و رسانه ها هماهنگ می کنم تا این حرکتمون بازتاب رسانه ای نیز داشته باشه. منتظر نظرات سازندتون هستم؟!

پیشنهاد وبلاگ نویسها: دوستانی که نمیتونن به بروجرد بیان کمکهای خودشون و همشهریهاشون رو به شماره حسابی که 20 فروردین ماه تعیین خواهد شد واریز کنن. در این مورد نیز اگر دوستان مخالفتی نداشته باشن از طرف انجمن این شماره حساب تعیین بشه و اگر نه هم که پیشنهاد خودتون رو در این مورد ارسال کنید. اطلاع رسانی در مورد کمک وبلاگ نویس ها به هموطنان زلزله زده نباید محدود به اینترنت بشه. در این مورد هم حتما با خبرگزاری ها و روزنامه ها باید هماهنگ شد و دوستان خودشان نیز برای جمع آوری کمک موضوع را به آشنایان خود بگویند. ۳ نفر از وبلاگ نویس ها باید به عنوان مسئول این کمک رسانی تعیین بشن (دوستانی که میتونن در بروجرد حضور داشته باشن) لذا دوستان علاقه مند باید هر چه زودتر خودشون رو معرفی کنن تا با توجه به سابقشون در وبلاگ نویسی رای گیری بشه (کاندیداها تا ۲۰ فروردین خودشون رو معرفی کنن و دوستان وبلاگ نویس نهایتا تا ۲۵ فروردین ماه رایشون رو به ایمیل : hamava82@yahoo.com ارسال کنن. ولی در صورت کم یا نبودن کاندیدا، انجمن بالاجبار خود مسئولیت کمک رسانی را به عهده خواهد گرفت.قرار وبلاگ نویسهایی هم که میتونن بیان، ترمینال شهر بروجرده که نهایتا تا ساعت 10 صبح 15 اردیبهشت اونجا جمع میشیم و بعد به روستاهای آسیب دیده و محل اسکان زلزله زده ها خواهیم رفت تا کمکهامون رو اهداء کنیم. البته تعدادی از دوستان نیز رفتن به اونجا رو بی فایده تلقی کردن که اگر تصمیم بر این شد که لازم نیست به بروجرد بریم، پیشنهاد بنده این است که با چند نفر از وبلاگ نویسهای لرستانی یا با انجمن اسلامی دانشجویان خرم آباد (دفتر تحکیم وحدت) استان لرستان هماهنگ بشیم که کمکهای جمع آوری شده رو به دست هموطنانمون برسونن. در مورد میزان یا نوع کمک نیز پیشنهاد بنده این است که کمکهای مالی حداکثر تا تاریخ 14 اردیبهشت ماه به شماره حساب وبلاگ نویسها واریز بشه (محدودیتی از نظر مبلغ ارسالی نباشه و دوستان بعد از ارسال کمک، در بخش نظرات انجمن میزان کمکی که کردن رو به اطلاع دوستان برسونن) بنده نیز تا آخر فروردین ماه سفارش ساخت حدود 200 تی شرت در سایزهای مختلف با آرم «ایرانی زنده است» رو خواهم داد (البته در صورت موافقت با این پیشنهاد) لذا مبلغی که جمع خواهد شد اگر بیشتر از هزینه تی شرتها باشه مابقی آن رو به صورت نقدی در اختیار خانواده های نیازمند قرار خواهیم داد و در صورت کم بودن مبلغ جمع آوری شده نیز، مابقی هزینه تی شرتها رو انجمن متقبل خواهد شد. کمکهای غیرنقدی نیز به آدرس دوستانی که در بروجرد ساکنند یا به دفتر انجمن اسلامی دانشجویان خرم آباد ارسال شود (البته باید یکی از گزینه های مذکور که مورد تائید وبلاگ نویسها باشند انتخاب شوند). درمورد همکاری با نهادهای دیگر نیز پیشنهاد بنده این است که خود وبلاگ نویسها این مسئولیت را به صورت مستقل قبول کنند تا همچنان مستقل از هر نهاد و گروهی بمانیم و اگر هم خدای ناکرده در این طرح چندان موفق نشدیم در گامهای بعدی منسجم تر و با تجربه تر پا پیش نهیم. و یادمون نره که ما هنوز در ابتدای راهیم و نباید از همین ابتدا به خودمون تلقین کنیم که شکست خواهیم خورد حتی اگر 20 الی 30 نفر هم در این حرکتمان مشارکت داشته باشند باور کنید در ایرانی که 2 نفر نیز نمی توانند یک کار تشکیلاتی را با هم به پایان برسانند یک پیروزی خواهد بود و مطمئن باشید شکستهای کوچک امروز، نویدی برای پیروزی های بزرگ آینده مان خواهد بود. پیشنهادات سازندتون رو از انجمن خودتون دریغ نکنید و تبلیغ این حرکتمون یادتون نره.


http://www.hamava005.blogsky.com/Printable.bs?PostID=97


0 Comments:

Post a Comment

Links to this post:

Create a Link

<< Home