[code:1][/code:1]

Wednesday, September 07, 2005

اسراف بي رويه نان و تجارت سودمند

روزانه بيست تن نان خشك با 120 وانت از بروجرد خارج مي شود
"جعفرارجمند عباسي" روز سه‌شنبه درآيين تجليل از صاحبان و برخي شاطران نانواهاي نمونه بروجرد كه در محل اين فرمانداري برگزار شد، افزود: خارج شدن اين ميزان نان خشك از شهر لطمه جبران ناپذيري بر اقتصاد و فرهنگ اين شهر وارد مي‌كند.
وي باتاكيد بر رعايت اصول صحيح پخت نان بهداشت و افزايش ميزان كيفيت نان گفت: ‪ ۳۵‬درصد كيفيت نان مربوط به كارخانجات آردسازي و ‪ ۳۵‬درصد ديگر ناشي از فراوري نان و مابقي آن به نحوه صحيح پخت و رعايت نكات بهداشتي در زمينه پخت نان دارد.
وي گفت: انتظار مي‌رود با توجه به اينكه دولت سالانه دو هزار ميليارد تومان سوبسيد براي نان در نظر مي‌گيرد عوامل و دست اندركاران تهيه نان به كليه نكات لازم از زمان كاشت گندم تا برداشت، ذخيره، تهيه آرد و پخت آن توجه كافي داشته باشند.
وي كم فروشي توسط صاحبان نانواييها را جفا در حق مصرف‌كننده و خيانتي بزرگ در حق خانواده‌هاي خود عنوان كرد و گفت: استفاده از دانش فني نقش اول را در توليد محصولات دارد و ضرورت دارد همه ما در هر حرفه‌اي كه قرار داريم تجربه‌هاي جديد را كه حاكي از پژوهش‌هاي علمي است به كار ببريم.
ارجمندعباسي افزود: به منظور ارتقا سطح كيفي نان در اين شهر در آينده نزديك يك واحد نان حجيم راه‌اندازي شود كه با بهره‌گيري از دانش و افراد متخصص در حوزه توليد محصولات بهداشتي، بهبود كيفيت نان گامي مهم برداشته شود.
در اين نشست از صاحبان وشاطران پنج واحد نانوايي كه توانسته‌اند نان را با كيفيتي مطلوب به دست مصرف‌كننده برساند و همه اصول و نكات لازم را در نحوه پخت نان رعايت كرده‌اند تجليل و هدايايي به آنها اهدا شد.

0 Comments:

Post a Comment

Links to this post:

Create a Link

<< Home